Totalne absurdy w Unii Europejskiej

Na pewno każdy słyszał  o absurdalnych zmianach które wprowadza Unia Europejska i dlatego przedstawimy sporo z nich, te popularne i mniej znane, a sami ocenicie czy są słusznie nazywane absurdami.

W Unii Europejskiej powinno się tworzyć prawa oraz nowe ustawy, tak by były one korzystne i stanowiły udogodnienia dla nas wszystkich, ale i powinny bazowań na logicznych oraz spójnych z rzeczywistością, a czy tak jest? Oto kilkanaście przykładów absurdów unijnych działań parlamentu europejskiego,a także egzekwowanych praw.

 1. Według Unii Europejskiej marchewka to owoc
 2. Ślimak to ryba
 3. Od listopada 2011 roku papierosy kupione na terenie UE, powinny same się gasić, jeśli nie zaciągniemy się nimi przez kilkanaście sekund.
 4. W Unii zaczęto pracować nad płciowo neutralnym słownictwem. W związku z czym zakazali używać zwrotów Pani/Pan. Ze słowników ma zniknąć także wyrazy „policjantka” czy „stewardessa”
 5. Instrukcja obsługi drabiny
 6. Instrukcja używania kaloszy
 7. UE szczegółowo wyliczyła też parametry wyposażenia klatek dla kur. Mówiły m.in. o potrzebie zamontowania w nich urządzeń do ścierania pazurów czy kształcie kurzych grzęd
 8. UE stworzyła przepis dotyczący zmywania. Od placówek prowadzących żywienie zbiorowe wymaga m.in. notowania temperatury wody, godziny mycia, a także informacji co się zmywało i czym
 9. Zakrzywienie banana powinni wynosić 27mm na 14 cm
 10. Klozety powinny być spłukiwane 5 l wody a pisuary 1 l wody
 11. W Norwegii skazano 4 osoby za rzucanie kamieni za granicę państwa, na teren Rosji
 12. W restauracji nie można nikogo obciążyć rachunkiem za posiłek, jeśli dany klient stwierdzi, że się nie najadł. Regulacja ta nie dotyczy jednak turystów. Ponadto w żadnej restauracji nie wolno obciążyć klienta kosztem za szklankę wody. Wolno za to policzyć za dodatki, takie jak lód czy cytryna.
 13. Absurdalnych przepisów nie ustrzegł się także Parlament Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Prawo złamie tu ten, kto do tego budynku wejdzie w zbroi. Narazić można się także… przestrzegając zasad. W gmachu parlamentu nie można bowiem umrzeć.
 14. Należy uważać na to, gdzie spożywamy posiłek lub pijemy napój. We Florencji czy Rzymie nie można jeść ani pić na schodach kościoła oraz na jego dziedzińcu. Tak samo lepiej unikać przekąsek w pobliżu budynków użyteczności publicznej.
 15. Znalazłeś się we Francji i postanowiłeś zakupić prosiaka? Musisz wiedzieć o tym, że nie może on nosić imienia “Napoleon”. To prawo miało okazać szacunek wielkiemu władcy. Jest jednak na tyle absurdalne, że chyba efekt okazał się odwrotny.
 16. W Niemczech poduszka uznawana jest za… broń pasywną. Krótko mówiąc, w myśl prawa doskonale nadaje się ona do obrony przeciwko innym broniom. Cóż, mamy pewne wątpliwości.
 17. Mieszkańcy Szkocji mają obowiązek wpuszczenia każdego potrzebującego do swojej łazienki, jeśli w pobliżu nie znajduje się żadna publiczna toaleta. Uprzejmość może i wymuszona, ale z pewnością przydatna.
 18. W Irlandii każda osoba, która praktykuje magię lub posiada wiedzę tajemną, powinna zostać wtrącona do więzienia na rok. Takie przemyślenia więc lepiej zostawić dla siebie.
 19. W Szwecji jest jedno z najbardziej niedorzecznych praw w całej Europie. W tym skandynawskim kraju prostytucja jest bowiem legalna, ale celem kontaktu seksualnego nie może być przyjemność klienta. Prostytucja jest legalna, ale korzystanie z usług prostytutek już nie.
 20. Norwegia-Obywatele tego państwa nie mogą spożywać surowego boczku w trakcie pełni księżyca
 21. Islandia-Tutejsi mężczyźni nie mają łatwo. Mogą bowiem uwodzić kobietę, która nie ma jeszcze osiemnastu lat, ale nie mogą posiłkować się przy tym kłamstwem. Podryw musi być szczery!
 22. Grecja-Policja może cofnąć lub zawiesić prawo jazdy każdemu, kto jest niekompletnie ubrany lub osobie, której wygląd wskazuje na spore zaniedbanie i niechlujstwo.
 23. W Holandii nie wolno w nocy udawać osób niewidomych. Holenderskie prawo nie wspomina, czy można za to robić to w dzień.

Jeśli znacie więcej absurdów jakie Unia Europejska wprowadziła, to piszcie w komentarzach.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Shares