Samuel Pereira i dziwne wpisy na Twitterze

Znany dziennikarz Samuel Pereira, szef portalu TVP info, dziś popełnił kilka kontrowersyjnych wpisów na Twitterze, które wywołały lawinę komentarzy oraz oburzenie w środowisku prawicowym.

Możliwe, że wpisy Pana Samuela nie wywołałyby takiej burzy i negatywnego odzewu, gdyby nie dwa wpisy, jeden sugerujący, że narodowcy są przeciwni „obcym”, czyli czytaj „imigrantom”, a raczej przybyszom z innych państw.

A drugi, mówiący o nacjonalizmie i konserwatyzmie prawicowym, i choć to nie jest prawdą, bo każdy, kto zna organizacje narodowe i nacjonalistyczne, wie, że chodzi raczej o przybyszy z zachodu z ideologią muzułmańską, która jest daleka od kultury europejskiej, a nawet demokracji i wolności, jaka jest w Polsce.

Widocznie Pan Samuel nie rozumie, czym jest Islam i jakie zagrożenie niesie jego ideologia, być może nie pojmuje też tego, że bez nacjonalizmu nie byłoby Polski, ale skoro tego nie rozumie, lub udaje, że nie rozumie, to, czemu sugeruje, że nacjonalizm jest odrębny a nietożsamy z prawicą? Tego nie wiem, wiem natomiast jedno, że Polacy nie są zamknięci na obcych, ale nie są ślepo naiwni i widzą zagrożenie, jakie niesie ideologia Islamska.

Dlatego ocena narodowców, nacjonalistów nie jest adekwatna do realnej postawy tych środowisk do sytuacji, jaką Pan Pereira usiłuje pokazać innym, jest wręcz odwrotnie, dobrym przykładem jest Bawer Aondo-Akka.

Mam nadzieję, że Pan redaktor poczyta historię Polski, pozna czym jest nacjonalizm Polski oraz zastanowi się nad dzieleniem prawicy na konserwatystów i nacjonalistów, bo te dwa pojęcia są bez siebie tylko sloganami, a tak naprawdę stanowią jedną całość w świadomości Polskiej postawy narodowej.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Shares