Czy TVP to poważna i narodowa telewizja?

Czy TVP to poważna i narodowa telewizja? Wczoraj zawieszono współpracę z Wojciechem Cejrowskim, zaprasza się partię TERAZ! Czy tak ma wyglądać telewizja narodowa?

Wczoraj w programie Mineła20 jak co czwartek wystąpił Wojciech Cejrowski.To co stało się potem, było zaskoczeniem dla wszystkich widzów. Pan Jacek Kurski zdjął program z anteny oraz zawiesił jego nadawanie na rok.


Czyżby słowa, jakich używa Pan Wojciech były za ostre, czy był inny powód takiej decyzji? Tak oto pisze o tym dziennikarka Gazety Wyborczej, choć dalekiej ideologicznie, to jednak opis sytuacji dość trafny.

Panu Kurskiemu nie przeszkadza zapraszanie marginalnych partii jak nowo utworzona partia TERAZ! Czy komunistyczna partia SLD. Za to ma problem z zaproszeniem innych partii jak np. Wolność czy Ruch Narodowy. Czy TVP można zatem nazwać telewizją narodową?

Jeśli działania TVP nie zmienią się i narracja, jaka panuje obecnie, zostanie utrzymana, to stanie się ona telewizją propagandową, a nie narodową. Czy zatem potrzebne są zmiany w strukturach dyrekcji TVP na lepsze? Zapewne tak, bo to, co obecnie jest realizowane, wygląda na promocję lewicowych ugrupowań, a nie telewizję polską.

Dobrym przykładem destruktywnego działania TVP, jest zapraszanie do programów w roli komentatora politycznego Pana Mariana Kowalskiego. Człowiek, który nie tylko opluwa katolików, wyzywa wszystkich mających inne zdanie niż on, używając chamskich i knajackich słów, człowiek, który opuścił dwie swoje partie praktycznie bez słowa, ma być komentatorem i moralnym głosem w TVP?

Bez zmian w strukturach TVP, telewizja stanie się tubą propagandową kreowaną przez jednego człowieka. Zmiany są konieczne.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Shares