ACTA 2 przegłosowane i wdrożone!!!

ACTA 2 przegłosowane i wdrożone-Czyli koniec wolności w internecie, koniec linkowania i tworzenia memów koniec, swobody robienia selfi z tłem mającym prawa autorskie oraz ogólna cenzura dla zwykłych użytkowników.

Parlament Europejski poparł projekt dyrektywę o prawie autorskim, potocznie nazywaną ACTA 2.

Za przyjęciem dokumentu głosowało 438 europosłów, przeciw było 226, a wstrzymało się od głosu 39. Nowa dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie.

Nowe przepisy miały być orężem w walce z internetowymi gigantami jak Google czy Facebook, ale może się okazać, że skomplikują życie wielu firmom, a także zwykłym użytkownikom. Nowe przepisy popiera za to środowisko artystów.

Tak naprawdę ACTA 2 tworzy nowe standardy, które spowodują ogromne zarobki dla wielkich gigantów, a dla zwykłych użytkowników, kreuje ogromne ograniczenia.

Płatności za linkowanie, kontrakty z twórcami oraz ograniczenie swobody, przeróbek już istniejących np. obrazów na memy.

Tak było z ACTA 

Pamiętajmy że za ACTA 2 było całe PO i opozycja totalna, przeciw PIS i środowiska wolnościowe, zapamiętajcie do przy wyborach.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Shares